Kampüsümüz - Atölyeler

Atölyeler

İzmir Şehir Koleji resim, müzik, satranç, robotik kodlama, beden eğitimi ve spor eğitimi almak için öğrencilerine iyi imkânlar sunar. İzmir Şehir Koleji olarak, öğrencilerimizin bu alanlarda beceriler kazanmalarına, kendilerini bu alanda geliştirmelerine yardımcı olmak için çeşitli atölye çalışmaları ve sınıflar sunmaktayız. 

Öğrencilerimizin akademik gelişmelerine ortam hazırlamanın yanında fiziksel, zihinsel ve ruhsal bakımdan dengeli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini hedefleyen eğitim anlayışımız; onları sosyal, sanatla barışık, problem çözme becerilerine sahip, özgüven sahibi, yaratıcı ve üretken bireyler olarak da hayata hazırlamaktadır. Öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkaracak, geliştirecek her türlü faaliyeti destekleyen okulumuzda öğrenciler; resim, müzik, satranç, zeka oyunları, bilgisayar ve robotik atölyelerinde çalışmalara katılarak kendilerini bu alanlarda geliştirme ve ortaya koydukları ürünlerini sergileme imkânı bulmaktadır.

İzmir Şehir Koleji'ndeki resim atölyeleri, öğrencilerin resim ve çizim becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Dersler, öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için destek sağlayan deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir. 
İzmir Şehir Koleji'ndeki müzik atölyeleri, öğrencilerin enstrüman çalma ve şarkı söyleme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Dersler, öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için onlara rehberlik eden deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir. 
İzmir Şehir Koleji'nde düzenlenen satranç atölyeleri, öğrencilerin satranç becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Dersler, öğrencilerin zihinsel becerilerini arttırmayı hedeflemektedir. Strateji geliştirme becerisi kazanmalarına ve akademik özgüvene ulaşmalarına yardımcı olmak için rehberlik ve destek sağlayan deneyimli eğitmenler tarafından satranç eğitimi verilmektedir. 

İzmir Şehir Koleji'ndeki robotik kodlama atölyeleri, öğrencilerin robot kodlama becerilerini  kendi oyunlarını yapabilme becerilerini kazanmaya dönük hedefler içermektedir. Scratch, Codemino, Code.org, Codemonkey, mBlock gibi programlarla kodlama becerisi kazanmak temel amaçtır. Zihinsel becerilerine katkı sağlayan algoritma tasarımları problem çözme becerilerini geliştirmektedir. Matatalab Robot, Programlanabilir robot olan BlueBot, bilgisayardan kodlayarak engel tanıma, çizgi takip, ışık sensörü gibi kodlara imkan veren mBot robot ile öğrencilerimiz robotik ve kodlamanın temelini atıp geleceğin mesleklerine adım adım yaklaşmaktadır. Robotik kodlama, yazılım, bilgisayar alanında meslek seçmek isteyen öğrencilerimiz için alt yapı oluşturmaktadır. Derslerimiz, öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için rehberlik ve destek sağlayan deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir. 
İzmir Şehir Koleji'ndeki resim, müzik, satranç ve robotik kodlama atölyeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bizlerle iletişime geçerek daha fazla bilgi edinin. İzmir Şehir Kolej, öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için kaliteli eğitim ve kaynaklar sağlamayı taahhüt eder


Buca İlköğretim