Kampüsümüz - Yemekhane ve Mutfak/ Aylık Yemek Listesi

Yemekhane ve Mutfak/ Aylık Yemek Listesi

Mayıs Ayı Yemek Listesi İçin Tıklayınız.

Yemeklerimiz, okulumuzun mutfağında kendi aşçılarımız tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerin sağlıklı, düzenli ve dengeli beslenmelerinin kontrolünü sağlamak amacıyla diyetisyen ve gıda mühendisleri kontrolünde hazırlanan aylık yemek menüsü okul internet sitemizde velilerle paylaşılmaktadır.
 
► Anaokulu öğrencilerine sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı;
► İlkokul öğrencilerine sabah kahvaltısı ve öğle yemeği;
► Ortaokul öğrencilerine öğle yemeği hizmeti verilmektedir.
 
Öğle yemeğimiz dört çeşitten oluşmaktadır ve yanında açık salata büfesi hizmeti bulunmaktadır. Yemekler ve ara öğünler günlük enerji ve besin ihtiyaçları dikkate alınarak lezzetli ve doyurucu olacak şekilde, alanında uzman aşçı ve mutfak personeli tarafından okul yemekhanesinde hazırlanmaktadır.
İzmir Şehir Koleji'nin yemekhanesi, bir şeyler atıştırmak veya arkadaşlarla sosyalleşmek için harika bir yerdir. Yemekhanede, sıcak yemekler, meyve, yoğurt, salatalar ve mezeler dâhil olmak üzere çeşitli yiyecek seçenekleri sunmaktadır. Mutfak ocak, fırın, mikrodalga fırın ve buzdolabı ile donatılmıştır. Mutfakta ayrıca çeşitli mutfak eşyaları, tencere ve tavalar vardır. Mutfak pazartesiden cumaya 08:00-18:00 saatleri arasında açıktır.

İzmir Şehir Koleji yemekhane ve mutfak hakkında bilgi arıyorsanız doğru yere geldiniz. Konu yemek olduğunda özel okullar genellikle öğrenciler için çeşitli seçeneklere sahiptir ve siz değerli velilerimiz için neyin mevcut olduğunu bilmek önemlidir. Burada, yemekhane ve mutfakta bulunan farklı yemek türlerinin yanı sıra yemekhanede yemek yemenin faydalarından bahsedeceğiz.

Yemekhane genellikle çeşitli sıcak ve soğuk yemekler, atıştırmalıklar ve içecekler sunar. Talebe bağlı olarak menüde pideler, salatalar, pizzalar, hamburgerler ve birçok  mezeler yer alabilir. Ayrıca anaokulu ikindi kahvaltısında kurabiye ve kek gibi çeşitli tatlılar sunulabilmektedir.
Mutfak personeli, hem besleyici hem de lezzetli yemeklerin hazırlanmasından sorumludur.Bunun yanı sıra temizlik olmazsa olmazımızdır.

Özel okul yemekhanesinde yemek yemenin birçok faydası vardır. Birincisi, yiyecekler genellikle dışarıdaki hazır yemeklere göre daha faydalı ve kalitelidir. Ek olarak, yiyecekler genellikle taze malzemelerle hazırlanır ve koruyucu ve katkı maddesi içermez. Ayrıca, yemekhane personeli genellikle gıda alerjileri hakkında bilgi sahibidir ve öğrencilere yemeleri için güvenli yemekler sağlayabilir.

Genel olarak, İzmir Şehir Koleji yemekhane ve mutfak, öğrencilere çeşitli besleyici ve lezzetli yemekler sunar. Detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçiniz.

 

 


Buca İlköğretim