Kampüsümüz - Kantin

Kantin

Okul kantinimiz 09.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Kantinimizde öğrenci sağlığına uygun ürünlerin satışı yapılmaktadır. Gıda güvenilirliğinin sağlanması ve öğrenci sağlığının korunması amacıyla kantin çalışanlarına düzenli olarak eğitim verilmektedir. Kantinimiz okul komisyonu ve ilgili resmi kurumlar tarafından denetlenmektedir.

İzmir Şehir Koleji söz konusu olduğunda okul hayatının en önemli yanlarından biri de kantindir. Kantin, öğrencilere yemek yiyip sosyalleşmeleri için bir yer sağlamakla kalmaz, aynı zamanda okul sosyalleşmeleri için bir merkez görevi görür. Bu nedenle, velilerin ve öğrenciler için okuldaki kantin oldukça önemlidir.
Her şeyden önce, özel bir okuldaki kantinin genellikle üçüncü taraf bir ürünlerle işletildiğini anlamak önemlidir. Bu, okulun sunulan yiyecekler veya uygulanan fiyatlar üzerinde doğrudan kontrole sahip olmadığı anlamına gelir. Artan fiyatlarla birlikte, okul genellikle menüye ve fiyatlandırmaya bir miktar girdi sağlayacaktır. Okula kantininde ne tür yiyeceklerin servis edildiğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca, kantin için yürürlükte olan kural ve düzenlemeleri anlamak önemlidir. Çoğu okulda, tüm öğrencilerin güvenliğini ve esenliğini sağlamak için uyulması gereken bir dizi kural vardır. Kantinin dışına yiyecek ve içecek alınmaması, dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmemesi buna dâhildir. Okula bu kuralları sormanız ve çocuğunuzun bunları anladığından emin olmanız önemlidir.

Son olarak, kantinde bulunan ödeme seçeneklerini anlamak önemlidir. Genel olarak nakit kabul edilir. Ancak başka ödeme seçenekleri de sunulabilir. Okula mevcut ödeme seçeneklerini sormanız ve çocuğunuzun bunlardan haberdar olduğundan emin olmanız önemlidir. Genel olarak, İzmir Şehir Koleji’nde kantin, okul deneyiminin önemli bir parçasıdır. Kantinden ne bekleyeceğinizi anlamak ve çocuğunuzun mevcut kurallar ve ödeme seçeneklerinden haberdar olmasını sağlamak önemlidir. Bu sayede çocuğunuzun kantinde güvenli ve keyifli bir deneyim yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı ve besleyici yiyecekler yemek bunun önemli bir parçasıdır ve kantinimiz sizin görüşlerinize önem vermektedir. Hızlı ve kolay bir yemek arayanlar için önceden hazırlanmış birçok seçenek atıştırmalık olarak tercih edilmektedir. Öğrenci sağlığına uygun geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz, böylece ihtiyaçlarınıza uygun bir şey bulacağınızdan emin olabilirsiniz. 


Kantin ve yiyecekler hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Buca İlköğretim